фото Юрий васьков

Новини Мінінфраструктури: отримати паспорт моряка стане легше, а тренажерні центри працюватимуть краще

Юрій Васьков, заступник Міністра інфраструктури України

Третього березня цього року в Києві відбулось засідання громадської ради при Міністерстві Інфраструктури, на якому зокрема були обговорені питання підвищення ефективності роботи тренажерних центрів, необхідності спрощення механізму видачі паспорта моряка і створення в Херсоні філії Інспекції з питань підготовки і дипломування моряків.

В засіданні прийняли участь співробітники Міністерства Інфраструктури, в тому числі заступники міністра Володимир Омелян і Юрій Васьков, а також директор департаменту морського та річкового транспорту Андрій Затулко.

Міністерство наразі активно співпрацює з профспілками та представниками бізнес-кіл, в тому числі з крюїнговими компаніями. Заступник міністра Юрій Васьков зауважив, що за громадської підтримки Мінінфраструктури внесло низку поправок до текстів нормативних документів. Ці поправки мають оптимізувати систему підготовки моряків і процес видачі їм дипломів. Васьков повідомив, що вони набули чинності 26 лютого 2016 року.

Раніше представники громадськості звернулись до Міністерства з проханням підвищити якість тренажерної підготовки і спростити процедуру отримання паспорта моряка.

«Ця робота наразі виконується, і це не просто слова, – наголосив заступник міністра. – Ми запросили до робочої групи представників усіх провідних громадських організацій. Хто бажав до нас приєднатися, той вже тут, працює разом з нами над спрощенням і покращенням якості процедури».

Васьков повідомив, що цього тижня Міністерство планує винести на громадське обговорення наказ, який посприяє значному спрощенню процедури видачі паспорта моряка.

Нагадаємо, що на круглому столі при Державній регуляторній службі України Юрій Васьков розповів, в якому напрямку йде робота. «Наразі готуються наступні зміни, – уточнив заступник міністра. – За аналогією з закордонними паспортами, паспорт моряка матиме три категорії терміновості: звичайна, строкова і надстрокова. Окрім того, з переліку вимог буде вилучено отримання довідки про судимість і узгодження видачі документа з СБУ».

Міністерство також продовжує роботу з підвищення ефективності сертифікації тренажерних центрів. Моряки, крюїнги та інші представники бізнес-кіл неодноразово скаржились на те, що сертифікація відбувається неефективно і несправедливо, і невеликі фірми, з двома-трьома комп’ютерами в одному-єдиному офісі, опиняються в таких самих умовах, що і солідні компанії з потужною матеріально-технічною базою. Через це знижується якість підготовки українського моряка, і, як наслідок, його заробітна плата.

Також на засіданні було оголошено гарну новину для херсонських моряків, яким до цього року треба було їздити за робочими дипломами до Миколаєва, Керчі, Одеси та інших міст, де є філіали Інспекції з питань підготовки і дипломування моряків. Міністерство почало роботу щодо створення в Херсоні власного філіалу інспекції, який має з’явитися вже в першому півріччі поточного року. Після цього моряки зможуть отримувати повний пакет документів в капітанії херсонського порту.

 

Источник: Всеукраинская газета “РаботникМоря”

ФМПСУ г. Одесса, ул. Приморская 6  (здание Одесского морвокзала, 7 этаж, левое крыло), Тел./ факс: (048) 737 65 33 или 737 65 44, E-mail: union4@umtuf.odessa.ua